جدیدترین ترفندهای یاهو
 
ترفندهای زیبای یاهو مسنجرهای جدید

شروع کار با ياهو مسنجر و ورود به آن و اصطلا حات Online و Offline

پس از اينکه اي ميل مورد نظر خود را ساختيم اکنون نوبت به آن مي رسد که به وسيله اين اي ميل يا بهتر است بگوييم ID وارد ياهو مسنجر شويم .
در همان صفحه Login در قسمت Yahoo ID نام کاربري يا ID خود را وارد مي کنيم و در قسمت پايين اسم رمز را مي نويسيم.

و اما سه گزينه ديگر :
گزينه Remember my ID & password در صورت علامت دار بودن باعث مي شود که نام کاربري و پسورد شما در حافظه کامپيوتر باقي بماند و در دفعات بعدي ديگر نيازي به وارد کردن آنها نيست.
گزينه Automatically login در صورت علامت دار بودن اين امکان را به برنامه مي دهد که به محض اتصال به اينتر نت باز شود و شروع به وصل شدن کند.
گزينه Login under Invisibl Mode را در مراحل بعدي توضيح خواهيم داد که در حقيقت همان نامريي شدن است .
گزينه Help نيز در صورت نياز به کمک مي باشد که البته به صورت انگليسي است.
پس از تنظيم اين گزينه ها بر روي کلمه Login کليک مي کنيم.
پس از اتصال به سايت ياهو نوبت به توضيح در مورد اصطلاحات Online و Offline مي رسد.
به طور کلي اتصال ياهو مسنجر به اينترنت و ورود به آن به وسيله يک ID را در معناي Online به کار مي برند و برعکس آن، يعني زماني که ياهو مسنجر خاموش مي باشد، به معناي اين است که اين برنامه Offline مي باشد و ID شما نيز Offline است.
همچنين در ليست دوستاني که به مسنجر اضافه مي کنيد نيز ID هايي که به شکل باشند به معناي اين است که ID طرف مقابل Online است .
و اگر به شکل باشد ،نشان مي دهد که طرف مقابل Offline ميباشد وامکان چت کردن با آن به صورت مستقيم نمي باشد

 

 

چگونگي ورود به اتاق هاي چت عمومي Chat وساختن اتاق چت

براي ورود به اتاق هاي چت عمومي ابتدا در صفحه ياهو مسنجر گزينه Chat را که در شکل زير نشان داده شده است کليک کنيد.یا

از منوی Messenger گزینه yahoo chat و سپس  join a room را انتخاب کنید 

 

 سپس پنجره اي باز مي شود که در قسمت وسط ليست موضوعات اتاق ها و در سمت راست آن نيز نام اتاق ها معين شده است .

شما با کليک کردن بر روي موضوع مورد نظر و انتخاب اتاق مورد نظر از سمت راست مي توانيد وارد اتاق دلخواه خود شويد .
ظرفيت هر اتاق 40 نفر مي باشد . تعداد افرادي که هم اکنون در اتاق مي باشند در کنار نام آنها، به اين صورت نوشته شده است [35]
اِين قسمت کا ملا شبيه به همان قسمت Invite مي باشد. حتي شما به همان صورت قبلي مي توانيد دوستان خود را به اتاق مورد نظر دعوت کنيد.
براي ساختن يک اتاق به دلخواه خود مي توانيد در همان پنجره چت گزينه Create a new room را کليک کنيد،
و در صفحه باز شده در قسمت Room Name نام اتاقي را که مي خواهيم بسازيم مي نويسيم در قسمت Welcome Message پيام خوش آمد گويي براي کساني که  وارداتاق مي شوند را  نيز مي نويسيم .
در قسمت بعدي شما به ميل خود انتخاب مي کنيد که آيا نام اتاقي که شما درست مي کنيد در ليست User's Room نشان داده شود يا خير. که در صورت انتخاب گزينه اول  نام اتاق نشان داده مي شود  و در غير اين صورت اتاق خصوصي مي شود.
در قسمت بعدي (Users can join the room only if I invite them) نيز درصورتي که علامت دار باشد تنها کاربراني که شما آنخها را دعوت کنيد مي توانند وارد اتاق شوند . در صورت انتخاب بخش آخر نيز شما مي توانيد از صدا هم در اتاق خود استفاده کنيد درغير اين صورت اين عمل امکان ناپذير است .
پس از طي اين مراحل دکمه Create Room را کليک کنيد تا اتاق شما بسته به اين که  کدام دسته از اتاق ها (Create in Category) را انتخاب کرده ايد در همان قسمت، در بخش  User's Room ساخته شود.

 البته براي اينکه نام اتاق شما در اين ليست ثبت شود بايد اتاق شما به طور معمول داراي 3 کاربر باشد .
يعني اينکه شما بتوانيد سه نفر را به اتاق خود دعوت کنيد البته اين کار نياز به زمان هم دارد.

استفاده از انواع چت نوشتاري ، صوتي و تصويري

فرستادن پيام نوشتاري را که قبلاً توضيح داده ايم ولي در اين قسمت هم اشاره اي مي کنيم  .
همان طور که قبلا گفته شد با دو بار کليک کردن بر روي ID مورد نظر مي توان براي او پيام نوشتاري فرستاد که اين کار البته از طريق گزينه Message هم امکان پذير است و کاملاً توضيح داده شده است.
Voice Chat
 فرستادن صدا از طريق اين برنامه يا همان چت صوتي نيز به اين صورت است که در هنگامي که پنجره چت باز است بايد  گزينه Voice را کليک کرد. سپس در پائين پنجره پيامي مبني بر وصل شدن به سرور صوتي ياهو مشخص مي شود (Connecting to voice server). پس از اينکه اين عمل صورت گرفت اکنون شما در  صورت داشتن ميکروفن و نگه داشتن دکمه Talk مي توانيد با شخص مورد نظر صحبت کنيد. دراين هنگام در پايين صفحه چت اين پيام درج شده است Ready to talk now به اين معني که هم اکنون امکان صحبت کردن فراهم شده است .
البته به دليل بعضي از مشکلات در خطوط ارتباطي ايران امکان قطع شدن صدا و دادن پيام خطا است که در اين مواقع بايد دوباره کمي صبر کرد تا به Voice  Server وصل شويد. يا در صورت وصل نشدن بايد يک بار صدا را قطع کرد و دوباره وصل کرد . به اين صورت که با فشار دادن همان دکمه Voice مي توان صدا را قطع کرد .
توجه داشته باشيد اگر شخص مقابل مايل به چت صوتي نباشد و دعوت شما را قبول نکند وقتي شما دکمه Talk را فشار مي دهيد صداي بوق ممتدي شنيده مي شود که در اين صورت امکان چت صوتي براي شما وجود ندارد .اين عمل در صورتي امکان پذير است که هر دو طرف دکمه Voice را کليک کنند در هنگام صحبت کردن نيز حجم صدا مرتب تغيير  کند و به رنگ هاي مختلف بدل شود (شيوه استفاده از صوت در اتاق هاي چت عمومي در قسمت مربوط به خود ذکر مي شود ).
توضيح در مورد قسمت Free hands
توجه داشته باشيد که با علامت دار کردن اين قسمت ديگر نيازي به اين نداريد که هنگام صحبت کردن دکمه Talk را فشار دهيد بلکه اين گزينه به اين صورت عمل  مي کند که شما به محض اينکه صحبت کنيد دکمه Talk خود فشرده مي شود و صداي شما براي شخص مقابل فرستاده مي شود .البته زماني که هر طرف درعين واحد صحبت مي کند ممکن است اين گزينه به درستي عمل نکند

Webcam
يکي از بالاترين کا رايي هاي اين برنامه استفاده از چت تصويري است.
شما در صورت داشتن Webcam مي توانيد تصوير خود را نيز براي دوستان تان به صورت مستقيم ارسال کنيد. براي فعال کردن webcam در ابتدا و پس از وصل کردن Webcam به سيستم بايد وارد منوي Tools شد و از آنجا گزينه Start My Webcam را انتخاب کرد .
پس از آن صفحه اي باز مي شود که در آن از شما نوع اتصال به اينترنت را سوال مي کند. Dial-up مربوط به اتصال به اينترنت از طريق تلفن است DSL/Cable وT1/LAN نيز  دو نوع اتصال پر سرعت هستند که در صورت استفاده از آنها مي توان اين گزينه ها را انتخاب کرد، پس از آن دکمه OK را فشار دهيد.

مدتي طول مي کشد تا به سرور ياهو متصل شود پس از آن کلمه Broadcasting درپايين صفحه مشخص مي شود که معني وصل شدن Webcam ميباشد

همچنين در کنار ID شما پيامي بر همين مبنا ظاهر مي شود به صورت View My Webcam. پس از مطمئن شدن از اتصال اگر مي خواهيد دوستان را به ديدن خود دعوت کنيد کافي است در همان صفحه Message دکمه Webcam را کليک کنيد.

پس از آن پيامي مبني بر دعوت شما براي او فرستاده مي شود و اگر او اين دعوت را قبول کند ، مي تواند شما را ببيند .
در پائين پنجره
Webcam   و در کنار عبارت Broadcasting تعداد افرادي که شما را مي بينند درج مي شود.همانطور که در تصوير فوق مشخص شده در اين حالت هيچ شخصي از اين وب کم استفاده نمي کند.

براي ديدن مشخصات افرادي که از وب کم شما استفاده مي کنند  به منوي Webcam در همين پنجره مراجعه کرده و از آنجا Who is watching me را انتخاب کنيد تا ID آنها مشخص شود . با کليک بر روي ID آنها و انتخاب دکمه Remove مي توان اجازه ديدن را از آنها سلب کرد. حتي مي توان تصوير را بزرگ يا کوچک کرد و در صورت ميل مي توان گزينه Pause را براي نگه داشتن ارسال تصاوير کليک کرد.

اما در صورتي که مايل به ديدن تصوير ديگران از طريق Webcam هستيد ، مي توانيد در همان صفحه Message و رفتن به منوي Friends و انتخاب گزينه View Webcam از شخص مقابل درخواست کنيد که او را ببينيد. اگر او به اين درخواست شما پاسخ مثبت دهد آنگاه صفحه اي باز مي شود و پس از اتصال مي توانيد او را ببينيد ولي اگر پاسخ منفي باشد پيامي مبني بر آن براي شما ارسال مي شود  .

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و هفتم تیر ۱۳۸۶ توسط آرمین
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ